Mirosław Kulec na nabożeństwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Frącz , niedziela, 11 marca 2018 14:01

Na niedzielnym nabożeństwie, 18 marca naszym gościem będzie Mirosław Kulec z grupa muzyczną.

 

 

Mirosław znany jest ze swojego niesamowitego świadectwa, był ewangelistą i misjonarzem w krajach byłego ZSRR.
 
Zareklamuj!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jóźwik , środa, 20 lipca 2011 09:42

Czy wiesz, że dzisiejsze środki przekazu bardzo mocno zniekształcają obraz Boga? Tą najpotężniejszą na świecie osobę przedstawiają jako mityczną postać średnio zainteresowaną losami zwykłych ludzi. W naszej kulturze Bóg to poczciwy starzec. Starość nie kojarzy nam się z siłą, zdrowiem, zaangażowaniem, walką czy po prostu aktywnością. Bardziej z częstymi wizytami w aptece. W filmach Bóg jest słaby. Jego moc nie jest tak eksponowana jak moc zła, jego ochrona nie jest tak potężna jak otaczające ludzi zagrożenie. W filmach Bóg nie jest rozwiązaniem. Ze złem należy walczyć używając siły. Główny bohater zwany "dobrym" rozrywa na strzępy przeciwników. W imię dobra używa siły, przemocy. Zło pokonywane jest czasem za pomocą tajemnych praktyk, znaków, obrzędów. W filmach to one działają, ale nie Bóg. I myślę, że nie bez przyczyny rozgrywa się tak szeroko zakrojona kampania umniejszająca wielkość Boga. Jedną ze sztuczek marketingu jest właściwa prezentacja. Jeśli jesteś słabszy niż konkurencja, zaprezentuj się jako ten silniejszy, lepszy, bardziej godny zaufania. Jeśli ludzie w to uwierzą, wygrasz. Niestety wiele osób dzisiaj spycha na margines Boga i Jego moc. A umysłach ludzi wygrywa ktoś inny, jedynie dzięki takiemu marketingowi...

Więcej…
 
Czy jesteś architektem Bożej rzeczywistości? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jóźwik , piątek, 08 lipca 2011 15:47

Pamiętasz Jozuego i Kaleba, wysłanników Mojżesza, którzy mieli zbadać krainę obiecaną Izraelowi przez Boga? Byli to dwaj spośród dziesięciu wysłanników, którzy odważyli się zauważyć coś więcej niż przeciwności, ograniczenia swojego narodu i potęgę przeciwnika. Oni mając cały czas świadomość trudności do pokonania, dostrzegli Boże możliwości, Bożą rzeczywistość. Tych ludzi chciałbym nazwać "Architektami Bożej Rzeczywistości". Dlaczego?

Więcej…
 
Pastor Dawid Wilkerson zginął w wypadku samochodowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jóźwik , czwartek, 28 kwietnia 2011 20:09

Pastor Dawid Wilkerson, założyciel kościoła Times Square Church w Nowym Jorku, autor książki " Krzyż i sztylet " zginął w dniu wczorajszym (tj. środa, 27 kwietnia br.) w wypadku samochodowym. Miał 79 lat.

Wypadek miał miejsce w Stanie Teksas (USA), samochód pastora zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w ciężarówkę.

David Wilkerson poniósł śmierć na miejscu, jego żona, Gwen została odwieziona do szpitala w stanie krytycznym. Przyczyny wypadku nie są znane, nie podano też na razie daty ceremonii pogrzebowej.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18