Boże planowanie PDF Drukuj Email

Z serii "ciekawostki" - dziś o Bożym planowaniu. Czy wiesz z jaką dokładnością planuje Bóg? Czy wiesz jak wiele wkłada On wysiłku, jak wielkiej inteligencji używa aby Jego plany były doskonałe? Przykad: Biblia mówi "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię". To raptem 6 słów. Ile tak naprawdę kryje się pod tymi kilkoma słowami? Czy wiesz z jaką dokładnością Bóg zorganizował warunki do życia na ziemi? Jak wiele rzeczy musiał przewidzieć, aby "Projekt Ziemia" miał szanse powodzenia? Jeśli nie, zapraszam do lektury.

 

 

 

Czy wiesz, że...

... Ziemia oddalona jest od Słońca około 150 mln km?

Jest to dokładnie ta odległość, która umożliwia życie na niej. Gdyby Ziemia była bardziej oddalona od Słońca, wszystko skostniało by z zimna. Gdyby była bliżej, wszystko musiałoby zginąć z powodu upału.

... codzienny obrót Ziemi jest konieczny, byśmy mogli żyć?
Dzięki niemu Ziemia strzeżona jest przed przegrzaniem i przechłodzeniem. Gdy w południe jest upał Słońce zachodzi i ustaje "ogrzewanie". Chłód poranny poprzedza wzejście Słońca, które ogrzewa Ziemię. Na Księżycu, który na swój obrót potrzebuje 28 dni (zamiast 24 godzin), temperatura waha się między 100 stopniami upału a 100 stopniami zimna.

... Księżyc oddalony jest od Ziemi około 384 tys. km?
Gdyby był oddalony dwa razy tyle lub tylko o połowę, wówczas przypływ, którego "autorem" jest Księżyc, byłby tak wysoki, że przy codziennym obrocie Ziemi wszystkie części świata wraz z górami zostałyby zalane.

... przekrój Ziemi wynosi 12 700 km?
Gdyby kula ziemska była większa, powstałyby na niej większe masy wód. Wystarczyłoby 10% więcej wody na Ziemi a zalałaby ona wszystkie kontynenty. Gdyby zaś była mniejsza, nie posiadałaby właściwej siły przyciągania, by zatrzymywać atmosferę oraz wodę. Bylibyśmy więc bez powietrza i bez wody.

... naszą Ziemię bombarduje codziennie 10 mln odłamków skalnych?
Przed tymi odłamkami gwiazd, pędzącymi na Ziemię z szybkością 150 tys. km/h nie chroni nas jakiś betonowy mur, lecz o wiele bardziej misterna atmosfera, która hamuje je i dzięki tarciu rozpala i spala, a nam pozwala podziwiać piękne widowisko spadających gwiazd.

... woda, dla nas tak niezbędna, czyni coś przeciwko naturze?
Wszelkie materiały na Ziemi pod wpływem ogrzewania rozciągają się, a przy chłodzeniu kurczą. Jedynie woda, przy wielkim ochłodzeniu rozciąga się. Dzięki temu jest lżejsza i w postaci lodu pozostaje zawsze na powierzchni i tylko w ten sposób może zachowywać ziemskie wody przed nadmiernym wychłodzeniem. Ten wyjątek w naturze chroni nasze morza i oceany.

... bez węgla nie byłoby żadnych tworzyw sztucznych?
Również nie byłoby żadnych organicznych materiałów. Tym samym więc nie byłoby życia na Ziemi. Jedynie węgiel ma szczególną zdolność łączenia się z innymi materiałami. Łączy się także ze sobą samym, w wyniku czego powstają olbrzymie molekuły. Są to podstawowe "kamienie budowlane" dla wszystkich roślinnych, zwierzęcych i ludzkich ciał.

... cztery pory roku powstają dzięki nachyleniu osi ziemskiej, które jest najlepszym z możliwych przy 23,5 stopniach?

Wystarczy wyobrazić sobie tę cudownie wyważoną "światową budowlę", w której "przypadkowo" nie byłoby żadnego węgla ani tlenu. Wówczas, mimo spełnienia wszystkich innych warunków koniecznych do życia, nasza ziemia byłaby bezludną pustynią. Podobnie byłoby, gdyby odległość Słońca, Księżyca, wielkość Ziemi czy cokolwiek innego nie byłyby zgodne z tym, co jest.

Autor: Uwe Holmer


Jeśli nadal szukasz powodów do uwielbienia Boga, jeśli myśląc nad swoim życiem nadal zastanawiasz się czy "aby ma pewno Bóg wie co robi" - sięgnij do tego tekstu. Bądź pewny - będąc częścią Jego planu, jesteś częścią najlepiej zaplanowanego i najlepiej zarządzanego projektu na świecie!

Marcin J.


Podziel się z innymi: 
Ulubione Twitter Facebook Myspace blogger google
Wpisany przez Marcin Jóźwik (czwartek, 06 stycznia 2011 13:58). Wyświetlono: 2694 razy