Pytać każdy może…
Wpisany przez Jan Frącz , niedziela, 18 lutego 2018 09:37

Tak jakoś ostatnio zacząłem sobie pewne rzeczy liczyć, rachować (taki językowy staroć, ale kojarzący się z rachunkiem). Starałem się policzyć ile razy wygłaszałem kazania, ile ich było w czasie mojej służby Słowa (która jest dla mnie wielką radością). Gdyby bardzo wszystko zaokrąglić, to okazuje się, że będzie to liczba 1000 kazań. Notatki do wielu z nich (może nawet większości) są u mnie, na książkowych półkach. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem z Kościołem dzielić się tym, co płonęło w moim wnętrzu. Jednocześnie jest pewien niedosyt. Kazanie jest jednak komunikacją w jedną stronę.

Więcej…
 
Ani razu
Wpisany przez Edward Pawłowski , niedziela, 11 kwietnia 2010 16:33

Dobrze byłoby, aby jako konsekwencja tego tragicznego wydarzenia, jakiego staliśmy się świadkami w sobotę, pojawiło się coś więcej niż mijający żal czy krótka refleksja.

1. Niech to, co się stało, zmobilizuje nas do jeszcze bardziej gorliwego wypełniania zalecenia z Listu do Tymoteusza: "Przede wszystkim napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi, za królów, za wszystkich przełożonych... (1 Tm 2;1-2a).

O wielu z nich nie zdążyliśmy się pomodlić ani razu...

Więcej…
 
Jaka jest ta świętość
Wpisany przez Edward Pawłowski , piątek, 15 stycznia 2010 00:36

Co to znaczy, że mam być świety? W bardzo prosty sposób – mam być Boży. To znaczy, że moje ciało, umysł, uczucia, pragnienia, serce mają być do Bożej dyspozycji. Uświęcenie to stawanie się coraz bardziej oddzielonym dla Niego. Ale to nie oznacza idei pustelnictwa, eremickiego wykluczenia się.

 

Więcej…
 
Wszyscy są takimi samymi dziećmi Boga
Wpisany przez Edward Pawłowski , piątek, 15 stycznia 2010 00:01

Jak to jest w Kościele z „jednakowością” i różnorodnością.

 

Nasza „jednakowość” — celowo używam tego neologizmu­ — bierze się stąd, iż jesteśmy tak samo dziećmi tego samego Boga. Nikt nie jest bardziej i nikt nie jest mniej Jego dzieckiem.    

Więcej…