Nauczanie – Bogdan Olechnowicz

Nauczanie – Bogdan Olechnowicz

Bogdan, jego usługiwanie wiele razy w przeszłości było niezwykłym błogosławieństwem dla naszej wspólnoty, wiemy też, że nie tylko dla nas, ale dla Ciała Chrystusa w Polsce i nie tylko.
Modlimy się i wierzymy, że Pan Bóg będzie go używał w taki sposób też 13-14 czerwca.

Uwaga! Na spotkanie w sobotę 13 czerwca o godzinie 18:00 nie jest już konieczne zgłoszenie, ale pamiętajmy o zasadach sanitarnych takich jak na nabożeństwach.

Bogdan mówi o swojej relacji z Bogiem:

Ponad 30 lat temu jako czternastoletni chłopiec powierzyłem swoje życie Bogu i nie mam, co do tego żadnych wątpliwości, że była to najbardziej niezwykła i ważka decyzja, jaką w życiu podjąłem. To wtedy opowiedziałem się za życiem z wszelkimi tego doczesnymi, jak i wiecznymi, konsekwencjami.
Nie zdawałem sobie jednak sprawy z tego, że ta przygoda z Bogiem będzie tak fascynująca, choć obfitująca też w wiele bardzo trudnych chwil. Przechodziłem w swoim życiu z Bogiem przez różne momenty i okresy, odkrywając wiele istotnych prawd, które odcisnęły swoje piętno na mojej duchowej formacji. Najważniejszą z nich jest prawda o potrzebie uniżenia przed Bogiem i drugim człowiekiem.
Nie potrafiłem i chyba dalej nie potrafię w odpowiednio przekonujący sposób przekonać innych do tego, jak niezbędne jest chodzenie w pokorze. Wszystkie dobre rzeczy, jakie się w moim życiu wydarzyły, zawdzięczam praktykowaniu uniżenia, wszystkie złe miały miejsce wtedy, kiedy od tego przesłania w codziennym życiu odchodziłem. Inną prawdą, którą z całą mocą odkrywam w swoim życiu, jest przesłanie dotyczące bliskiej relacji z Bogiem. Od jakości więzi z Bogiem zależy absolutnie wszystko. Tak łatwo jest w naszym chrześcijańskim życiu „krzątać się koło różnej posługi”, zapominając o tym, co jest istotą naszego życia i służby – pielęgnowanie relacji miłości z Jezusem. Jest to rzeczywistość, do której chcę dążyć ponad wszystko i z tej „dobrej cząstki” uczynić swoje największe życiowe marzenie.
Tak, niczego innego tak nie pragnę, jak tego, by być blisko Niego.

Można nauczania Bogdana odsłuchać na stronie Kościoła, którego jest pastorem: Górna Izba, Gorzów Wielkopolski, jest też wiele zarejestrowanych kazań i nauczań Bogdana w Internecie z różnych wydarzeń. Można też przeczytać jego książki: „Pokorni odziedziczą ziemię” i „Wzgardzeni czy wybrani”.

Jest mężem Bożenki, mają dwoje dorosłych, służących Panu Bogu dzieci: Sonię i Macieja.